Sohbet Odalarının Z...

Sohbet Odalarının Zararları Nelerdir 28 Nisan 2019, Pazar 0 960

Sohbet odası, birçok insanın internet aracılığıyla aynı platform üzerinden mesajlaşması olarak tanımlanabilir. Sohbet odaları bilgi vermek için, haber paylaşmak ya da iş arayanlara yardımcı olmak için kurulabilir. Beste yapanlar, şarkı söyleyenler ya da yalnızca solo olarak gitar, keman, piyano, flüt gibi müzik aletleri çalanların birbirlerinden haberdar olmaları için aynı yerde toplanmaları sağlanabilir. Aynı şey, resim çizen, grafik konusunda yetenekli ya da fotoğrafçılık ile uğraşan insanlar içinde geçerlidir. Sohbet odaları, hayranlık duyular herhangi bir şey için de açılabilir. Diğer insanların ödevlerine, projelerine, tez gibi önemli yazılarına yardım etmek aracılığıyla da açılabilir. Sesli Sohbet odalarının yararlarının yanında tabi ki sohbet odalarının zararları nelerdir? soruna yanıt verecek olan zararlı yanları da oldukça fazladır. Herhangi bir internet sitesine girdiğimizde karşımıza çıkan sitelerin reklamları, bizi bir çırpıda uygunsuz bir siteye yönlendirebilir. Bu yüzden eğer evinizde küçük yaşta bilgisayar kullanıcıları varsa, bilgisayarınızı ebeveyn kontrolüne almalısınız. Ya da zararlı ve güvenilir olmayan siteleri otomatik olarak engelleyen yazılımlar kullanabilirsiniz. Sohbet odaları bağımlılık yapar ve karşıdaki insanın sizi ne kadar süre bilgisayar başında tutabileceğini kestirmek güçtür. Görüntü ya da ses olmadan, sadece mesajlaşarak gibi saatler geçirebilirsiniz ki bu kesinlikle yaşamınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Sosyal etkinliklerden uzaklaştırır. Uyku sorunları ortaya çıkmaya başlar. İştahınız kesilir, yemek saatlerini gecikir. Aile bireyleri ile anlaşmazlıklar yaşanır. Bir bakmışsınız saat gece yarısını çoktan geçmiş. Karşınızda ki insanın sizi önemsediğini sakın düşünmeyin çünkü o kendini bile düşünecek halde değildir. Eğer ‘benim yeterince zamanım var, bir girip çıkarım.’, diyorsanız bu düşüncenizi tekrar gözden geçirin. Çünkü bu gibi siteler tam anlamıyla zaman öldürmek için ortaya çıkmış. 10 dakika boyunca yabancı bir insanla sohbet odasında geçireceğiniz zamanı, tanıdığınız bir arkadaşınızı arayıp daha verimli olarak kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alo Chat

Alo chat, uzun yıllardır sesli görüntülü ve kameralı sohbet platformları arasında ücretsiz ve kaliteli hizmetiyle ön planda kalmayı başarmış katı kuralları olmayan chat sitesidir. Dilediğinizce Tüm cihazlarınızdan ücretsiz kullanın.

Alo Sohbet

Tüm dünyadan bay ve bayanların ortak buluşma noktası haline gelen sitemizde evden işten dilediğiniz her yerden mobil android ios ve tüm akıllı cihazlarınızla sadece bir tarayıcı ile tek tuşla bağlanın kameralı canlı sohbet odalarımızın keyfini çıkarın.

Alo Chat Web & Mobil

Tüm dünyada kullanılan mobil akıllı cihazların gelişmesi özelliklerinin artması sayesinde web yani bilgisayar ortamında kullanılan tüm özellikleri parmaklarınızın ucunda günün her saati tek tıkla doya doya kullanın