Saklı Sohbet

Saklı Sohbet 30 Nisan 2019, Salı 0 961

Gelişen teknoloji ürünleri ve uygulamarıyla birlikte gizlilik konusu öne çıkmakta. Gizlilik için yapılan politikaların sayısı oldukça fazla iken telefondaki sohbetleriniz saklı kalabilmesi için LINE uygulamasının geliştirdiği özellik gözlerden kaçmıyor. Line internet üzerinden ücretsiz olarak Sesli veya görüntülü arama imkanı sağlayan bir uygulamadır. WhatsApp veya Tango gibi pekte göz önünde olmamasına karşın hızla kullanımı yaygınlaşmaktadır. 400 Milyon kullanıcısı ile mesajlaşma uygulamaları arasında kendine güzel bir yer edinen Line sohbet bölümüne daha önce Telegram ve Snapchat’ te gördüğümüz belirli bir süre sonunda kaybolan mesaj özelliğini getirdi. Uygulamanın geçerli olduğu İOS ve Android sürümlerinde yeni özellik ile sohbet penceresindeki bir kullanıcının kayıtlı olduğu isme tıkladığınız zamana o kişide son sürüm güncelli ise kendini imha eden mesajlar gönderebiliyorsunuz. Line, saklı sohbetlerin tamamen şifreli olduğu açıklamasını yaparken gönderilen mesajların imha edilebilecek sürelerinin ayarlanabileceğini söylüyorlar. Yeni güncellemeler ve geliştirmeler ile birlikte Sohbet kısmında Saklı Sohbet özelliği göz önüne çıkıyor. Peki, nedir bu Saklı Sohbet?  Line’ ın uçtan uca kriptolama (şifreleme) özelliği olan Letter Sealing sayesinde sohbet eden kişilerin mesajları artık şifreleniyor ve şifreleri açan bilgisayar anahtar kod yerine sohbet eden kişilerin cihazlarında bulunuyor. Bu şekilde sohbet eden kişiler dışında kimse şifrelenmiş olan mesajların içeriğini okuyamıyor. Dünya genelinde bu güvenlik özelliğini hem bilgisayarlarda (PC, Apple) hemde Android ve iphone cihazların tümünde uygulayan uygulamalar arasına Line’da girdi. Saklı sohbet; Sohbet edeceğiniz kişi ile sohbetinizi bitirdiğinizde belirlenecek süre sonrasında o mesajı otomatik olarak silinecek hale getirilmesine denir. Bir bakıma zamanlı sohbet olarak adlandırılan bu özellik bir zaman sonra yazdığınız tüm mesajların silinmesi anlamına gelir ve bir daha geri gelmez. 1 saniye ila 5 saniye arası ayarlanabilir zaman ayarıyla mesajlarınız saniyeler için imha edilir ve bir daha gelmez.

Saklı Sohbet Özelliğini Destekleyen Popüler Uygulamalar

-LINE
-Snapchat
-Telegram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alo Chat

Alo chat, uzun yıllardır sesli görüntülü ve kameralı sohbet platformları arasında ücretsiz ve kaliteli hizmetiyle ön planda kalmayı başarmış katı kuralları olmayan chat sitesidir. Dilediğinizce Tüm cihazlarınızdan ücretsiz kullanın.

Alo Sohbet

Tüm dünyadan bay ve bayanların ortak buluşma noktası haline gelen sitemizde evden işten dilediğiniz her yerden mobil android ios ve tüm akıllı cihazlarınızla sadece bir tarayıcı ile tek tuşla bağlanın kameralı canlı sohbet odalarımızın keyfini çıkarın.

Alo Chat Web & Mobil

Tüm dünyada kullanılan mobil akıllı cihazların gelişmesi özelliklerinin artması sayesinde web yani bilgisayar ortamında kullanılan tüm özellikleri parmaklarınızın ucunda günün her saati tek tıkla doya doya kullanın