Bayanlarla Sohbet

Bayanlarla Sohbet 28 Nisan 2019, Pazar 0 30

Dünyada milyonlarca erkek ve kadın vardır. Yüzyıllardır kadınlar ve erkekler beraber yaşayıp, hayatın içine katılmışlardır. Birbirileri içinde iletişim içinde bulunmuşlardır. Karşılıklı iletişim sayesinde insanlar birbirlerini daha iyi anlayıp sorunlarını çözebilmektedirler. İletişimsiz bir dünya düşünülemez demektir, çünkü iletişimin olmadığı her alanda kopukluklar ve tartışmalar yaşanabilmektedir. İnsan doğası gereği sohbet etmeye, dertleşmeye, kendini anlatmaya ihtiyaç duyar. İletişimsiz kalan bir insan hem sosyal açıdan hem de kendi kişisel gelişimi açısından yetersiz kalabilmektedir. Fakat caiz veya caiz değil tanısını koyabilmek için insanların birbirine beslediği niyet ve üslup ortaya çıkmaktadır. İslam’da Kadın ve Erkeğin İletişim Halinde Olmaları, İslam hoşgörü dinidir. Bu sebeple kadın ve erkek kesinlikle konuşmamalı diye bir söz edilmemiştir. Çünkü hayatın her alanında insan, kadın veya erkek değişmeksizin karşı cinsiyle konuşacaktır veya konuşmak durumunda kalacaktır. Fakat her şeyde olduğu gibi iletişimde de niyet ve konuşma üslubu çok önemlidir. İki cinsinde birbirine saygı çerçevesinde konuşması gerekmektedir. Aksi takdirde bu iletişim doğru ve sağlıklı bir iletişim biçimi olmayacaktır. Özellikle erkeklerin kadınlara saygılarını kaybetmemeleri gerekmektedir. Doğru İletişimi Kurmak İçin Yapılacaklar Nelerdir?  Doğru iletişim denilince akla gelen ilk açıklama tarafların birbirini dinlemesi ve saygılı bir şekilde konuşmasıdır. Kişinin özgürlük alanına, tavrına, dış görünüşüne yorum yapılmamalıdır. İletişimde aynı islam dini gibi hoşgörülü bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Çünkü refah düzeyi yüksek bir toplum için insanlarımızın birbirini dinlemesi ve anlaması çok önemlidir. Günümüzde hayat telaşına kapılıp iletişim doğru kullanamayabiliyor. Fakat hayatın en büyük telaşı, insanların birbiriyle anlaşıp birbirilerine saygı duymaları olmalıdır. Hem bizler hem de gelecekteki nesiller için iletişimin hoşgörülü ve ahlaklı bir biçimde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İletişim bizlerin hayata devam etmesini sağlayan en önemli yapı taşıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alo Chat

Alo chat, uzun yıllardır sesli görüntülü ve kameralı sohbet platformları arasında ücretsiz ve kaliteli hizmetiyle ön planda kalmayı başarmış katı kuralları olmayan chat sitesidir. Dilediğinizce Tüm cihazlarınızdan ücretsiz kullanın.

Alo Sohbet

Tüm dünyadan bay ve bayanların ortak buluşma noktası haline gelen sitemizde evden işten dilediğiniz her yerden mobil android ios ve tüm akıllı cihazlarınızla sadece bir tarayıcı ile tek tuşla bağlanın kameralı canlı sohbet odalarımızın keyfini çıkarın.

Alo Chat Web & Mobil

Tüm dünyada kullanılan mobil akıllı cihazların gelişmesi özelliklerinin artması sayesinde web yani bilgisayar ortamında kullanılan tüm özellikleri parmaklarınızın ucunda günün her saati tek tıkla doya doya kullanın