Aylık arşivNisan 2019

İslami Sohbet

İslami sohbet odalarına bağlanmak aslında gayet kolay ve basit bir işlem. Fakat bazılarımızın kafasında bir takım sorular olabilir ve bu sorular gayet doğaldır. O zaman İslami sohbet odalarına bağlanmak istiyorsanız ve hazırsanız hadi öğrenelim! İslami Sohbet Sitesi Bulmak; İnternet’te yüzlerce İslami sohbet sitesi bulunmaktadır. Siz kendinize göre istediğinizi seçip bir siteye girebilirsiniz. Açıkçası bu size kalmış bir şey. Siteye girmek için gerekli cihazlar ve modeminizde bulunan bir İnternet bağlantısı var ise hemen bir İslami sohbet odalarına bağlanabilirsiniz. İsim Kullanmak; İsim dediğimiz şeyi takma isim olarak adlandırabiliriz. Argo içermeyen takma isimler hariç dilediğiniz takma ismi kullanabilmekte özgürsünüz. Fakat şunu belirtmeliyim ki bu isimin sahibi olmamalıdır. Sohbet odasında başkası o isimi kullanıyorsa giriş yapmanıza izin verilmemektedir. Takma isim örnekleri: Dindar kadın, havalı adam, koleksiyoncu kadın gibi isimler alabilirsiniz. Şifre Girmek; Bazı siteler şifre girmeyi zorunlu kılmaktadır. Takma isim girdikten sonra hemen altta şifre bölümü vardır. Eğer şifre bölümünü doldurmazsanız o takma isminiz her an biri alabilir. Sonsuza kadar o takma isme sahip olmak için şifre girmeniz gerekmektedir. Şifre girmek sadece takma isme sahip olmak için değil bazı İslami sohbet sitelerinin de şifreyi zorunlu kıldığını lütfen unutmayın. Bağlanmak ve Oda Seçmek; Artık bağlanmak için hazırsınız! Sitede her hangi bir buton bulunmaktadır bağlanmak için. Giriş yap olabilir, bağlan olabilir, sohbete başla olabilir. Tıkladığınız anda İslami sohbet sitesine bağlanmış olacaksınız. Fakat daha bitmedi bir adet oda seçmeniz gerekmektedir. Hangi konuyu seviyorsanız ona göre oda seçmelisiniz. Odalar İslami sohbet sitelerine göre değişiklik göstermektedir.Kısacası İslami sohbet sitelerine bağlanmak için gerekli bir takım eşyalar ve bağlantı lazımdır. Ardından bir adet İslami sohbet odası bulup oraya takma ismimizi girmek hemen sonrasında ise şifreyi girmek ardından bağlan butonuna basmak gerekmektedir.

Saklı Sohbet

Gelişen teknoloji ürünleri ve uygulamarıyla birlikte gizlilik konusu öne çıkmakta. Gizlilik için yapılan politikaların sayısı oldukça fazla iken telefondaki sohbetleriniz saklı kalabilmesi için LINE uygulamasının geliştirdiği özellik gözlerden kaçmıyor. Line internet üzerinden ücretsiz olarak Sesli veya görüntülü arama imkanı sağlayan bir uygulamadır. WhatsApp veya Tango gibi pekte göz önünde olmamasına karşın hızla kullanımı yaygınlaşmaktadır. 400 Milyon kullanıcısı ile mesajlaşma uygulamaları arasında kendine güzel bir yer edinen Line sohbet bölümüne daha önce Telegram ve Snapchat’ te gördüğümüz belirli bir süre sonunda kaybolan mesaj özelliğini getirdi. Uygulamanın geçerli olduğu İOS ve Android sürümlerinde yeni özellik ile sohbet penceresindeki bir kullanıcının kayıtlı olduğu isme tıkladığınız zamana o kişide son sürüm güncelli ise kendini imha eden mesajlar gönderebiliyorsunuz. Line, saklı sohbetlerin tamamen şifreli olduğu açıklamasını yaparken gönderilen mesajların imha edilebilecek sürelerinin ayarlanabileceğini söylüyorlar. Yeni güncellemeler ve geliştirmeler ile birlikte Sohbet kısmında Saklı Sohbet özelliği göz önüne çıkıyor. Peki, nedir bu Saklı Sohbet?  Line’ ın uçtan uca kriptolama (şifreleme) özelliği olan Letter Sealing sayesinde sohbet eden kişilerin mesajları artık şifreleniyor ve şifreleri açan bilgisayar anahtar kod yerine sohbet eden kişilerin cihazlarında bulunuyor. Bu şekilde sohbet eden kişiler dışında kimse şifrelenmiş olan mesajların içeriğini okuyamıyor. Dünya genelinde bu güvenlik özelliğini hem bilgisayarlarda (PC, Apple) hemde Android ve iphone cihazların tümünde uygulayan uygulamalar arasına Line’da girdi. Saklı sohbet; Sohbet edeceğiniz kişi ile sohbetinizi bitirdiğinizde belirlenecek süre sonrasında o mesajı otomatik olarak silinecek hale getirilmesine denir. Bir bakıma zamanlı sohbet olarak adlandırılan bu özellik bir zaman sonra yazdığınız tüm mesajların silinmesi anlamına gelir ve bir daha geri gelmez. 1 saniye ila 5 saniye arası ayarlanabilir zaman ayarıyla mesajlarınız saniyeler için imha edilir ve bir daha gelmez.

Saklı Sohbet Özelliğini Destekleyen Popüler Uygulamalar

-LINE
-Snapchat
-Telegram

Bedava Sohbet

Bazen canımız sıkılır farklı kişilerle tanışmak isteriz. Bunun tabi farklı şekilleri var. Peki, bedava sohbet nedir? Zamanla internetin yaygınlaşması, bizi sosyal medya rüzgârına çekmesi birçok yeni arkadaşla tanışma fırsatı doğurdu yeni kişiler, yeni arkadaşlar ve birçok kişiyle tanışıp sanal sohbet ortamlarına girdik peki bedava olarak yeni arkadaşlar, bazen’ de yeni sevgili bulduğumuz bedava sohbet siteleri hangileri?
Facebook; İlk açıldığında sadece üniversiteye mahsus olan bu site zamanla öyle büyük büyüme kaydetti her kez bu siteyi şuan kullanmakta eski arkadaşlıklar, yeni dostlar zamanla büyüyen bu site bedava sohbet alanın da 1 numara diyebiliriz. WhatsApp; Sadece internet sayesinde bedava arama yapan, telefon da kayıtlı olan kişilerle sohbet edebilme fırsatı sağlayan bir telefon uygulaması. Gerçekten çıkar çıkmaz büyük kullanıcı kitleye ulaşan bir uygulamadır. İnstagram; Facebook’un yan uygulaması söylenebilir. Uygulama da bedava sohbet edebilirken, video, hikâye tarzı şeyler paylaşmaya yarayan, canlı yayın yapabilme özelliği olan harika bir uygulama.  AP sohbet uygulamaları bedava sohbet; Yazılımcılar telefonların küçülüp cebimize girmesiyle bunu bir iş fırsatına çevirmeyi başardı. Şuan Google Play ‘de binlerce uygulamalar var çoğu ücretsiz gibi görünüp, yüklendiğinde uygulama içerisinde çeşitli fiyat talep etmekte. Sohbet uygulamaları çokça mevcut paralı olan da var olmayan da var sizler ücretsiz olanı seçip akıllı telefonlara yükleyebilirsiniz. Lakin dikkat edilmesi gereken 1 numaralı etken google play ‘den yüklemeyip gidip farklı siterlerden yüklemek akıllı telefonlara zarar verme olasılığı olduk yüksek unutmayalım. İnternet Siteleri; Şuan sayıları oldukça fazla olsa da facebook, instagram, whatsapp gibi köklü siteler sayesinde düşük hitler sağlasa da bir çoğu ayakta durmayı başardı bu tarz sitelerde yeni arkadaşlar bulabilir radyo dinlerken sohbet edebilirsiniz grup sohbetleri cabası gerçekten eskiler bazı insanları bu tarz sitelere çekebiliyor.

Sohbet Odalarının Zararları Nelerdir

Sohbet odası, birçok insanın internet aracılığıyla aynı platform üzerinden mesajlaşması olarak tanımlanabilir. Sohbet odaları bilgi vermek için, haber paylaşmak ya da iş arayanlara yardımcı olmak için kurulabilir. Beste yapanlar, şarkı söyleyenler ya da yalnızca solo olarak gitar, keman, piyano, flüt gibi müzik aletleri çalanların birbirlerinden haberdar olmaları için aynı yerde toplanmaları sağlanabilir. Aynı şey, resim çizen, grafik konusunda yetenekli ya da fotoğrafçılık ile uğraşan insanlar içinde geçerlidir. Sohbet odaları, hayranlık duyular herhangi bir şey için de açılabilir. Diğer insanların ödevlerine, projelerine, tez gibi önemli yazılarına yardım etmek aracılığıyla da açılabilir. Sesli Sohbet odalarının yararlarının yanında tabi ki sohbet odalarının zararları nelerdir? soruna yanıt verecek olan zararlı yanları da oldukça fazladır. Herhangi bir internet sitesine girdiğimizde karşımıza çıkan sitelerin reklamları, bizi bir çırpıda uygunsuz bir siteye yönlendirebilir. Bu yüzden eğer evinizde küçük yaşta bilgisayar kullanıcıları varsa, bilgisayarınızı ebeveyn kontrolüne almalısınız. Ya da zararlı ve güvenilir olmayan siteleri otomatik olarak engelleyen yazılımlar kullanabilirsiniz. Sohbet odaları bağımlılık yapar ve karşıdaki insanın sizi ne kadar süre bilgisayar başında tutabileceğini kestirmek güçtür. Görüntü ya da ses olmadan, sadece mesajlaşarak gibi saatler geçirebilirsiniz ki bu kesinlikle yaşamınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Sosyal etkinliklerden uzaklaştırır. Uyku sorunları ortaya çıkmaya başlar. İştahınız kesilir, yemek saatlerini gecikir. Aile bireyleri ile anlaşmazlıklar yaşanır. Bir bakmışsınız saat gece yarısını çoktan geçmiş. Karşınızda ki insanın sizi önemsediğini sakın düşünmeyin çünkü o kendini bile düşünecek halde değildir. Eğer ‘benim yeterince zamanım var, bir girip çıkarım.’, diyorsanız bu düşüncenizi tekrar gözden geçirin. Çünkü bu gibi siteler tam anlamıyla zaman öldürmek için ortaya çıkmış. 10 dakika boyunca yabancı bir insanla sohbet odasında geçireceğiniz zamanı, tanıdığınız bir arkadaşınızı arayıp daha verimli olarak kullanabilirsiniz.

Bayanlarla Sohbet

Dünyada milyonlarca erkek ve kadın vardır. Yüzyıllardır kadınlar ve erkekler beraber yaşayıp, hayatın içine katılmışlardır. Birbirileri içinde iletişim içinde bulunmuşlardır. Karşılıklı iletişim sayesinde insanlar birbirlerini daha iyi anlayıp sorunlarını çözebilmektedirler. İletişimsiz bir dünya düşünülemez demektir, çünkü iletişimin olmadığı her alanda kopukluklar ve tartışmalar yaşanabilmektedir. İnsan doğası gereği sohbet etmeye, dertleşmeye, kendini anlatmaya ihtiyaç duyar. İletişimsiz kalan bir insan hem sosyal açıdan hem de kendi kişisel gelişimi açısından yetersiz kalabilmektedir. Fakat caiz veya caiz değil tanısını koyabilmek için insanların birbirine beslediği niyet ve üslup ortaya çıkmaktadır. İslam’da Kadın ve Erkeğin İletişim Halinde Olmaları, İslam hoşgörü dinidir. Bu sebeple kadın ve erkek kesinlikle konuşmamalı diye bir söz edilmemiştir. Çünkü hayatın her alanında insan, kadın veya erkek değişmeksizin karşı cinsiyle konuşacaktır veya konuşmak durumunda kalacaktır. Fakat her şeyde olduğu gibi iletişimde de niyet ve konuşma üslubu çok önemlidir. İki cinsinde birbirine saygı çerçevesinde konuşması gerekmektedir. Aksi takdirde bu iletişim doğru ve sağlıklı bir iletişim biçimi olmayacaktır. Özellikle erkeklerin kadınlara saygılarını kaybetmemeleri gerekmektedir. Doğru İletişimi Kurmak İçin Yapılacaklar Nelerdir?  Doğru iletişim denilince akla gelen ilk açıklama tarafların birbirini dinlemesi ve saygılı bir şekilde konuşmasıdır. Kişinin özgürlük alanına, tavrına, dış görünüşüne yorum yapılmamalıdır. İletişimde aynı islam dini gibi hoşgörülü bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Çünkü refah düzeyi yüksek bir toplum için insanlarımızın birbirini dinlemesi ve anlaması çok önemlidir. Günümüzde hayat telaşına kapılıp iletişim doğru kullanamayabiliyor. Fakat hayatın en büyük telaşı, insanların birbiriyle anlaşıp birbirilerine saygı duymaları olmalıdır. Hem bizler hem de gelecekteki nesiller için iletişimin hoşgörülü ve ahlaklı bir biçimde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İletişim bizlerin hayata devam etmesini sağlayan en önemli yapı taşıdır.

Kameralı Sohbet Güvenilir Mi?

Son yıllarda oldukça ilgi gören sohbet siteleri ve uygulamaları, teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni özellikler ile güncellenerek karşımıza çıkmaktadır. Sohbet siteleri ve uygulamaları ile ilk tanıştığımız yıllarda, sadece yazışmalar ile sohbet edilirken, zamanla sesli ve görüntülü sohbet özellikleri ile kullanıcılara sunulmuştur. Ücretli veya ücretsiz gibi kategorilere ayrılan sohbet uygulamaları ve sohbet siteleri tamamen sizin tercihinize kalmıştır. KAMERALI SOHBETTE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER! Bir çok alanda olduğu gibi, sohbet sitelerinde ve sohbet uygulamalarında da kötü niyetli ve sahte profilli kullanıcılara rastlamanız mümkün. Öncelikle dikkat etmeniz gereken şey, karşınızda ki kullanıcının profil bilgilerini incelemeniz ve bunun doğru olup olmadığı konusunda bilgi edinmenizdir. Sahte resimler ve yanlış bilgiler ile iyi niyetinizi su istimal edecek bir çok sahte kullanıcı ile karşılaşmanız yüksek olasılıktır. Hatta bu kişiler ile sohbetiniz ilerlediğinde, sizden yardım amaçlı para talebinde de bulunabilirler. KARŞINIZDA Kİ KİM ?  Peki kameralı sohbet ne kadar güvenilir? Karşınızda ki kullanıcı gerçek bir kullanıcı ise kameralı sohbet etmek güvenli sayılabilir. Teknoloji ile birlikte gelişen uygulamaları kullanarak, kameralı sohbet esnasında, sizin görüntünüzü kullanıp farklı yerlerde kullanabilirler. Bu sebep ile kameralı sohbet yapacağınız kişiyi iyi tanımanız, tanımadığınız bir kişi ile yapacağınız sohbete nazaran daha güvenilir olacaktır. Farklı bir sahtekarlık yöntemi ise kameralı sohbet esnasında, karşınızda ki kişinin aslında bir video olduğudur. Önceden yüklenmiş bir videoyu, farklı programlar aracılığı ile kendisiymiş gibi gösterebilir ve iyi niyetinizden faydalanabilirler. Bu sebeple karşınızda ki kişinin kim olduğunu bilmeniz, kameralı sohbetinizin güvenliği açısından çok önemlidir

Ücretsiz Sohbet Hattı

Zaman zaman herkes hayatın stresini azaltmak ve dertlerinden az da olsa kurtulmak için bir başkası ile sohbet etmeye ihtiyaç duymaktadır. Sizlere hem güzel zamanlar geçirmek hem de hiç tatmamış olduğunuz duyguları tatma fırsatı sunmak için var olan sohbet hatları, belli bir saygı çerçevesinde sohbet etme imkanı bulabileceğiniz son derece yararlı bir platformdur. Bu amaçla hizmet vermekte olan sohbet hatları, sizlere ücretsiz olarak dertlerinizi dinleyecek ve güzel vakitler geçirmenizi sağlayacak olan arkadaşlar edinme fırsatı sunuyor. Mutluluğu bir telefon kadar yakınınızda bulabilmenize imkan tanıyan sohbet hatlarından faydalanmanız için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. İstediğiniz her an, tüm operatörler üzerinden canlı sohbet hatlarına bağlanabilir ve son derece keyifli zamanlar geçirme fırsatı elde edebilirsiniz. Ücretsiz Sohbet Hattı Avantajları ; Aşk hayatında sorun olanlar ya da partnerinden henüz yeni ayrılmış olanlar, sırlarının gizli kalacağından emin olmanın vermiş olduğu rahatlık ile sohbet hatlarında kendilerini rahatlatabilir ve huzurlu bir şekilde normal hayatlarına devam edebilirler. Belli bir saygı çerçevesinde ve kurallara dikkat edilerek gerçekleştirilen sohbet hattı hizmetleri, her kesime hitap edebilmekte ve herkes için stresten arındırıcı bir ortam yaratmaktadır. Üstelik yalnızlıktan kurtulup kendinize bir dert ortağı edinmek için herhangi bir ücret ödemenize de gerek yok.Yeni arkadaşlıklara yelken açmak için kurulan bu platformlar, sosyal hayatları canlandır ve kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar.

Sohbet Kameralı

Gelişen teknoloji sayesinde her geçen gün sanal alemde farklı programlar ortaya çıkmaktadır. Bu programlardan kimisi fayda sağlarken kimisi de aksine zarar vermektedir. Bunlardan birisi de insanların sanal bağlantı üzerinden birbirleriyle sohbet ettikleri programlardır. İnternet üzerinden yazılı ve görüntülü olmak üzere iki şekilde sohbet edilmektedir. Yazılı sohbet, klavye üzerinden iki tarafın yazışmaları neticesinde birbirlerine atmış oldukları mesajlardan ibaret olmaktadır. Görüntülü sohbet, bilgisayarın kendinde veya harici olarak kullanılan kameralar sayesinde yapılmaktadır. Bu sohbet kameraları sayesinde uzakta ve belki de hiç tanımadığımız biriyle kameralı sohbet etme imkanı bulmaktayız.Bu sohbetler kötü amaçlar için kullanılmadığında iletişimi güçlendirme ve insanlar arasında yakınlaşma duygularını arttırdığı görülmektedir. Bunun yanında kişisel gelişime katkı sağladığı da söylenebilmektedir. Tanımadığımız insanlarla tanışmamızı sağlamaktadır. Bunun yanında ailenizden uzakta olduğunuz zamanlarda kolay bir şekilde aile bireyleri ile iletişim sağlanmaktadır. Çeşitli siteler vasıtasıyla bu tür sohbetler gerçekleştirilmektedir. Bilgisayar ekranında görüntülü olarak konuştuğumuz kişi sanki yanımızdaymış gibi hissettirerek sohbet kameraları bize bu duyguyu yaşatmaktadır. Sadece bilgisayar değil; tablet, telefon ve bunlara benzer cihazlar yardımıyla da sohbet edilmektedir. Kameralı yapılan sohbetin yazılı sohbete göre farkı konuştuğun kişinin gerçek insan olduğunu görebilmektedir. Sonuçta yazışırken insan tanıdığı bir değilse kimle yazıştığını bilememektedir.Teknolojiyle birlikte hayatımıza birçok yenilik girmiştir. İnsanlar eskiden birbirlerini görmediği sürece tanışma imkanı yokken şimdi dünyanın öbür ucundaki biriyle yakın arkadaş olabilmektedir.

Yetişkinler İçin Sohbet Konuları

Erkek ve kadınların sohbet konuları farklılık gösterir. Erkekler bir araya geldiklerinde spor, seks, eğlence, futbol ve siyaset konularında uzmanlık kazanmışlardır. Saatlerde bu konular üzerinde konuşurlar. Sonucu genellikle olmaz ucu açık konuşmalardır ve en son iki türlü biter ya güler ve tokalaşarak ayrılırlar ya da tam tersi, kavga çıkar. Kadınlarda ise bu konu bir kaç dala ayrılır:

Kız Çocukları

Bebeklerinden, evdeki sorunlardan ve genellikle kıyafetlerden konuşurlar.

Ergen Kızlar

Okuldaki en yakışıklı erkekten, hangi erkeğe kendilerini nasıl güzel gösterebileceklerinden, moda ve trendlerden en popüler müzikten konuşurlar.

Yetişkin Kadınlar

Ayakları üzerinde nasıl dura bileceklerinden maddi bolluğa nasıl ulaşacaklarından. Hangi işlerin kendilerine uygun olduğundan bu konular yetişkin kadınlar için çok önemlidir.

Yetişkin Kadınları 2 gruba ayırırız: Sevgilisi olan yetişkinler; maddi anlamda nasıl ayakta kalacakları konusunu aşmış ve üzerine sevgili eklemiştir. Bu kulvar en zorlayıcı gibi görüne bilir. Zaman geçirememenin verdiği tedirginlik, kıskançlık gibi konular konuşurlar.

Sevgilisi olmayan yetişkinler, genelde mutlu olduklarını huzurlu oldukları konularında konuşur kendilerini ikna edemedikleri için karşı tarafı ikna edeceklerini sanırlar. Pek kanmayın içlerinde doğru insanı bulma dürtüsü vardır. Bu sohbetlerine yansır.

Evli Kadınlar ise en çok sohbet konusuna sahiptirler. Sevgililik, Nişanlılık, Kıskançlık, Evlilik, Sevdikleri her şeyden ve sevmedikleri her şeyden konuşurlar. Erkekler ve Kadınların konuları arasında dağlar kadar fark vardır.

Yetişkinler İçin Sohbet Hatları

İnternetin hayatımıza tam anlamı ile girmesi ile beraber son zamanlarda sanal sohbet kültürü de artmıştır. Her geçen gün hayatımızdaki yeri artan ve herkesin ilgisini çeken sanal sohbet hatları, sürekli olarak geliştirilmekte ve daha etkin çözümler ile sizlere hizmet sunmaya devam etmektedir. Mobil cihazlar üzerinden de rahatlıkla kullanılabilen sohbet hatları, site içerisinde yer aldığınız sürece son derece keyifli ve heyecan dolu zamanlar geçirmenizi sağlayacaktır. Nerede olursanız olun istediğiniz her zaman sohbet hatlarına ulaşım sağlayabilir ve hem kaliteli hem de sıcacık sohbetler etmenin keyfini sürebilirsiniz. Üstelik bu sohbet platformlarında yer almak için herhangi bir ücret ödemenize de gerek yok. Yetişkinler İçin Sohbet Hatlarında Yer Almak İçin Neler Yapılmalı? Nerede olursanız olun kendinize en uygun özelliklerde kişiler ile bir araya gelip sohbet etmenize imkan sağlayan yetişkin sohbet hatları, gönül rahatlığı ile içinizi döküp derdimizi anlatmanızı ve keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayan bir platformdur. Sahip olduğu tecrübe ile sizlere son derece kaliteli ve güzel zamanlar geçirebilme imkanı tanıyan sohbet odaları, dostluk ve arkadaşlık adına aradığınız her şeyi sizlere sunuyor.
Herkesin kalbinin mutlulukla çarpması ve belki de aradığı aşkı bulması için önemli bir yere sahip olan yetişkin sohbet odalarından faydalanmak için yapmanız gereken tek şey bilgileriniz ile birlikte siteye üye olmanızdır. Sonrasında siz de anında sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

azar chat azar sohbet azar sohbet